فیلمیانو
سریال نیسان آبی سریال نیسان آبی سریال ایرانی 1,004 بازدید سریال ساخت ایران 3 سریال ساخت ایران 3 سریال ایرانی 990 بازدید
نوبت لیلی نوبت لیلی سریال ایرانی 723 بازدید خسوف خسوف سریال ایرانی 792 بازدید حرفه ای حرفه ای سریال ایرانی 816 بازدید میدان سرخ میدان سرخ سریال ایرانی 883 بازدید
سریال جیران سریال جیران سریال ایرانی 1,015 بازدید سریال جادوگر سریال جادوگر سریال ایرانی 406 بازدید
دانلود فیلم تگرگ و آفتاب

خلاصه داستان: این فیلم داستان رزمنده جوانی را روایت می کند که با مرخصی و بازگشت به خانه، درگیر ماجراهای تازه ای شده و در دوراهی عمیقی از وجدان و احساسات شخصی اش باز می ماند.

سینمایی تگرگ و آفتاب در ژانر درام، اجتماعی و جنگی محصول کشور ایران در سال ۱۳۹۳ به اکران در آمد و با کسب توجه و اعتبار خوب از سوی مخاطبان، توانست در رده فیلم و آثار برتر جای گیرد.
این فیلم به نویسندگی و کارگردانی رضا کریمی، داستان جوان رزمنده ای را روایت می کند که در راستای مرخصی چند روزه، به خانه آمده و طی اتفاقی پیش بینی نشده، میان دو راهی سختی به هنگام بازگشت می ماند که باید دید در برابر مسئولیت پذیری و به پایان بردن عملیات نا تمامش، چه سرنوشتی را برای خود رقم می زند.


رضا کریمی، به غیر از این فیلم در کارنامه هنری خود آثاری نظیر انعکاس، راه طولانی، تب، هزاران زن مثل من، فاکتور 8، عشق + 2، تراژدی، حکم تجدید نظر و آدمکش را به ثبت رسانده و توانست با این فیلم که زمینه دفاع مقدس و جلوه ای نوآورانه در این امر دارد، به خوبی درخشیده و از جایگاه خوبی در میان همگان برخوردار شود. از طرفی داستان را می توان اقتباس و الهام گرفته شده از داستان “داش آکل صادق هدایت” دانست که با رویکرد تقابل جویانه در برابر آموزه های اعتقادی در زندگی و انتخاب های سرنوشت ساز، توانست بازسازی کامل و طرح ریزی شده ای را از خود به نمایش بگذارد و از نقطه نظر بینندگان به اهداف مدنظر و مورد انتظارش دست پیدا کند. اما از طرف دیگر داستان در برخورد با یک سری از کلیشه ها ضعیف عمل کرده و با شوخی های بی مورد و بازنگری های بیش از حد نتوانست آن میزان تأثیر گذاری را در طول خط داستانی با خود همراه سازد که برای فیلم هایی با زمینه جنگی و حال و هوای آن، این امر عادی و مورد انتظار است اما در کل بی توجهی در یک سری حواشی و پیوند بین عناصر داستانی، سبب شد تا این فیلم آنطور که شایسته بود و انتظار می رفت عملکرد منسجمی از خود نشان ندهد و از اصالت خود در این امر نیز بکاهد. شما همراهان عزیز میتوانید این فیلم زیبا را در ادامه از سایت فیلیمیانو دانلود و تماشا کنید.
در این میان برخی از منتقدین نیز بر این باور بودند که شکاف های فیلمنامه ای به قدری واضح و شفاف بود که داستان را در پیوند با بیننده گنگ و معلق رها می ساخت و حتی تا انتها نیز نتوانست دلیلی مبتنی بر وجود یک سری صحنه ها و داستان های فرعی در اختیار آن ها قرار دهد. در مقابل بسیاری از مخاطبان این فیلم را سرگرم کننده و عمیق در اجرا و توسعه شخصیت ها، خطاب کردند و دیدن آن را برای همگان و دوستداران فیلم های جنگی با زمینه دفاع مقدس، خالی از لطف ندانستند.
بازیگران با استعداد و توانمندی نظیر پریوش نظریه، جواد عزتی، اصغر همت، پیام دهکردی، ناهید مسلمی، زهرا سعیدی، کسری عزیزا، پردیس احمدی، مهران احمدی، سحر قریشی و… با حضور پر شور و متعهد خود سبب ماندگاری و موفقیت دوچندان این اثر شدند.

لینک های دانلود فیلم

نظرات کاربران

0 نظر
نظر شما پس از بررسی و تایید مدیران سایت منتشر خواهد شد...
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !